Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

TBL: Trefl Sopot - Wikana Start Lublin

Trefl Sopot pnie się coraz wyżej w tabeli TBL. W meczu kończącym pierwszą rundę sezonu zasadniczego żółto-czarni pokonali w Ergo Arenie Wikanę Start Lublin 111 do 94.

Trefl, co staje się powoli tradycją w tym sezonie, nie rozpoczął spotkania zbyt dobrze. Goście wygrali premierową kwartę 25 do 22. W ich szeregach wyróżniał się skuteczny Bartosz Diduszko.

Na początku drugiej odsłony groźnie wyglądającej kontuzji doznał powracający do gry po wyleczeniu urazu kapitan sopocian, Marcin Stefański.

W drugiej kwarcie Lublinianie kontynuowali dobrą grę. Skuteczność rzutów z gry na poziomie blisko 60% dała Wikanie prowadzenie do przerwy 49 do 43 i w Ergo Arenie zapachniało niespodziankę.

Po przerwie Trefl zdobył pierwsze 9 punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie. Sopocianie znacznie lepiej bronili a goście przestali trafiać. Po trzech kwartach było 76 do 69 dla miejscowych.

Przewaga ta pozwoliła żółto-czarnym kontrolować wynik w ostatniej odsłonie. Obie drużyny szybko zaliczyły po 5 przewinień, dlatego końcowe minuty pełne były rzutów osobistych. Ponadto gospodarze seriami trafiali za trzy punkty, w całym meczu uczynili to aż 17 razy.

Ostatecznie Trefl wygrał pewnie i w trzecim meczu z rzędu przekroczył granicę 100 zdobytych punktów. Szkoleniowca sopocian niepokoi jednak liczba punktów traconych przez jego zespół. W końcu to właśnie defensywa była w poprzednim sezonie wizytówką gry Trefla.

Koszykarze Trefla drugą rundę zmagań rozpoczną od spotkania z innym beniaminkiem TBL
– MKS Dąbrowa Górnicza. Mecz ten odbędzie się 17 stycznia w Sopocie.

Michał Faran

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook