Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

TBL: Trefl Sopot - AZS Koszalin

Miała być gra wstępna przed Pucharem Polski, skończyło się na tęgim laniu. W meczu 18 kolejki TBL w Ergo Arenie AZS Koszalin pokonał Trefla Sopot 90 do 61.

Już początek spotkania należał do gości, a dokładniej mówiąc do Qyntela Woodsa i Szymona Szewczyka. To głównie ich punkty sprawiły, że AZS wygrał pierwszą kwartę 24 do 17.

Sopocianie liczyli przede wszystkim na rzuty z dystansu i dzięki trafieniom Vasiliauskasa początkowo trzymali kontakt punktowy . Jednak kiedy za trzy zaczął trafiać także Szymon Szewczyk, akademicy zaczęli powiększać przewagę.

Pierwszą połowę przyjezdni wygrali aż 49 do 33. Zespół z Koszalina zebrał w dwóch pierwszych kwartach aż 26 piłek przy zaledwie 13 gospodarzy.

6 punktów z rzędu zdobytych przez Trefla na początku drugiej połowy na krótko poderwało gospodarzy do walki. Wysocy gracze AZS byli jednak tego dnia nie do zatrzymania. Po 3 kwartach zespół z Koszalina prowadził 75 do 43 i było praktycznie po meczu.

W ostatniej odsłonie Maskoliunas posłał do boju młodzież i to właśnie nastolatkowie uratowali honor sopockiej ekipy , która odrobiła kilkanaście punktów z dochodzącej już do prawie 40 oczek straty.

Litewski szkoleniowiec i jego podopieczni mają niecały tydzień, żeby otrząsnąć się po tej porażce i wyciągnąć wnioski. W sobotę, 7 lutego na wyjeździe Trefl w derbach Trójmiasta zmierzy się bowiem z Asseco Gdynia.