Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

II liga żużla: GKŻ Wybrzeże Gdańsk - Polonia Piła...

Słoneczna pogoda, ponad 5 tysięcy kibiców na trybunach i okazałe zwycięstwo w meczu na szczycie. Spotkanie 5 kolejki II ligi żużlowej pomiędzy gdańskim Wybrzeżem i Polonią Piła zakończyło się efektowną wygraną gospodarzy 57 do 33.

Gdańszczanie prezentowali się świetnie od samego początku spotkania. Po 4 biegach prowadzili już 18 do 6, a dwa komplety punktów zdobył junior, Dominik Kossakowski.

Goście próbowali odnaleźć optymalne ustawienia swoich maszyn i nawet udało im się zremisować dwie kolejne gonitwy, ale wciąż nie mogli odnaleźć się na gdańskim torze.

7 i 8 start to powiększenie przewagi przez Wybrzeże. Kolejne 4 wyścigi zakończyły się podziałem punktów. Po 12 biegach było 45 do 27 dla Wybrzeża.

13 start to kolejna wygrana gdańszczan 5 do 1. Ponieważ wynik spotkania był już od dawna przesądzony, w pierwszym biegu nominowanym trener Dzikowski dał szansę Kossakowskiemu. Zawodnik, który dzień później obchodził 18 urodziny nie dojechał jednak do mety.

W szeregach gospodarzy najwięcej, bo po kilkanaście punktów zdobyli Magnus Zetterstroem, Eduard Krcmar oraz Renat Gafurov, ale do zwycięstwa swoją cegiełkę dorzucili wszyscy zawodnicy.

Wybrzeże wskoczyło na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek II ligi. W przyszłym tygodniu gdańszczanie będą mieli szanse umocnić się na prowadzeniu, ponieważ na stadion imienia Zbigniewa Podleckiego przyjedzie mający na koncie komplet porażek Kolejarz Rawicz.

Michał Faran

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook