Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Pełną piersią

W Villi Uphagena w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Kobiety Kobietom". To rozmowy o paniach i wyłącznie dla nich.

- Po to, żeby kobiety bardziej się poznały, wymieniały swoimi doświadczeniami, były bardziej wyedukowane i też, żeby nawiązały między sobą relacje - mówi Barbara Fobke z Aviva.

Podczas tego spotkania eksperci dużą uwagę poświęcili nowotworowi piersi.

- Jest chorobą, która powoduje, że w dalszym ciągu wiele kobiet umiera, więc zawsze ta świadomość, że sprawdzamy się, badamy i leczymy jest istotna - mówi Monika Adameczek z Aviva.

Najważniejsza profilaktyka

Zdaniem specjalistów, najważniejsze są badania profilaktyczne. Powinny pamiętać o nich szczególnie te panie, w których rodzinach nowotwory już wcześniej występowały.

- Przynajmniej raz w roku kobiety powinny wykonać rutynowe badania: od morfologii krwi obwodowej, przez CRP czy OB, po badanie ogólne moczu - mówi dr Andrzej Marszałek, dyrektor medyczny Synevo.

A kiedy choroba już się pojawi, bardzo ważne jest pozytywne myślenie.

- To jest 100 % sukcesu. Lekarze, chemioterapia - wszystko to trzeba przeżyć, a potem tylko się pilnować - mówi Anna Ziemiańska, prezes Gdańskiego Stowarzyszenia Kobiet Amazonki.

Pewność siebie dzięki... biustonoszowi

Podczas tego spotkania panie mogły także dowiedzieć się, jak prawidłowo dobierać biustonosz. Okazuje się, że to istotny element zdrowia.

- Sprawia, że jesteśmy wyprostowane, dodaje dużo pewności siebie, podobno dochodzi uśmiech, więc to też jest fajny aspekt. Przy okazji dobra bielizna jest widoczna, bo ubrania lepiej leżą, a my czujemy się świetnie - mówi Agnieszka Jabłońska, ekspertka doboru bielizny.

A to już pierwszy krok do sukcesu.

Patrycja Cybulska

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook