Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Odszkodowania bez tajemnic

"Twoje zdrowie, Twój bliski, Twoje odszkodowanie". Ruszyła akcja Grupy Doradczej Prawno-Medycznej i kwartalnika "Wypadki i Odszkodowania". Wszystkie osoby, które potrzebują pomocy prawnika, mogą umówić się na bezpłatną poradę.

- Wiedza na temat praw poszkodowanych jest bardzo mała, do tego prawo, które decyduje o roszczeniach i przyznawaniu świadczeń, jest bardzo skomplikowane, na rynku, np. internetowym, panuje dezinformacja - mówi Tomasz Rosa, dyrektor GDPM i redaktor naczelny kwartalnika "Wypadki i Odszkodowania".

I dlatego wsparcie specjalistów jest w takich sytuacjach niezbędne. Akcja prowadzona jest w 10 miastach województwa pomorskiego, m.in. w Trójmieście, w Wejherowie i w Słupsku. To nie tylko porady prawne.

- Ankieterzy wręczają bezpłatne materiały reklamowe i informacyjne o akcji, zwiększając świadomość poszkodowanych związaną z możliwością uzyskania odszkodowania czy zadośćuczynienia - mówi Magdalena Gwiazda, menadżerka PR GDPM.

Według policyjnych danych, w 2014 roku prawie 43 000 osób zostało poszkodowanych w wypadkach drogowych. To mniej niż w ubiegłych latach, jednak świadomość, jak ubiegać się o odszkodowanie, wciąż jest niewielka.

- Najczęściej są to osoby, które poszukują odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące odszkodowań, tzn. czy w ogóle mi się ono należy, w jakiej wysokości - mówi Tomasz Popielski, prawnik.

I czy nie jest za późno, by taką rekompensatę otrzymać.

Z bezpłatnej porady prawnika można skorzystać w siedzibie GDPM w każdy wtorek i czwartek. Akcja trwa jeszcze przez dwa tygodnie.

Patrycja Cybulska

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook