Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Romuald Koperski wrócił z Syberia Arctic Expedition...

Kolejna odsłona Syberii okiem Romualda Koperskiego. Podróżnik tydzień temu wrócił z 2-miesięcznej wyprawy po Rosji. Towarzyszyła mu 15-osobowa grupa. Tam poznawali kulturę lokalnej społeczności i odkrywali nieznane tereny.

- Podróż była na dystansie 19 600 kilometrów, była to podróż przez całe terytorium Federacji Rosyjskiej, czyli Rosji: Rosja Europejska, Syberia, prawie do samej Cieśniny Beringa. Podróż miała na celu przebycie w warunkach zimy sybersyjskiej tego wielkiego kraju. - informuje Romuald Koperski, podróżnik.

Uczestnicy wyprawy postanowili pokazać to co w polskiej kulturze najpiekniejsze, nie zabrakło muzyki, wspólnych tańców i zabawy. Romuald Koperski oprócz tego, że podróżuje jest także pianistą. Ten rok miał być w Polsce rokiem kultury rosyjskiej. Odwołano jednak to wydarzenie. Podróżnicy są jednego zdania-muzyka powinna być poza wszelkimi podziałami.

- Polityka niech trzyma się daleko od nas, my artyści, którzy tworzymy sztukę nie życzymy sobie, żeby polityka mieszała się do spraw wyższej kultury. Syberia inspiruje mnie już od ponad 20-stu lat, kiedy pierwszy raz tam pojechałem. Inspiruje mnie swoimi niezmąconymi terenami, kulturą i narodowościami, które tam zamieszkują. - mówi Romuald Koperski.

Druga odsłona wyprawy Syberia Arctic Expedition odbędzie się w sierpniu. Tym razem będzie to letnia podróż do południowej części Syberii. Rejony te odwiedzane przy zimowej temeperaturze - 30 stopnic Celsjusza, tym razem ukażą się podróżnikom przy ponad 30 stopniach w słońcu.

Anna Szatybełko

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook