Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Turniej Hokeja Podwodnego w Gdańsku

Podwodne rozgrywki. Na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku już po raz 4 odbył się turniej hokeja podwodnego - Gorączka Sobotniej Nocy. W rolę gospodarzy wcieliły się Bałtyckie Foki.

- Jest to turniej amatorski. Natomiast udało nam się, jak co roku, zwerbować gości zza granicy co jest dla nas bardzo cenne - mówi Marta Wiśniewska, organizator.

Podczas meczu, w basenie jest miejsce tylko dla dwóch drużyn. Na powierzchni zawodnicy z niecierpliwością czekali na swoją kolej.

W angielskiej ekipie słychać było jednak znajomy głos. Zawodnik występujący na co dzień na brytyjskich pływalniach mimo początkowego niepowodzenia, wydawał się czuć w rywalizacji z polskimi drużynami dość pewnie.

Ostatecznie to właśnie drużyna z Pandaemonium Hulla Baluu z Wielkiej Brytanii cieszyła się ze zwycięstwa w turnieju.

Hokej podwodny to niekontaktowy sport. Podczas meczów zawodnicy rywalizują ze sobą w szcześcioosobowych składach. Gracze wyposażeni są w niezbędny sprzęt taki jak płetwy, kije czy maski. Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej bramek. To dość proste zasady, ale zawsze musi być ktoś, kto będzie ich przestrzegania pilnował. Sędziowie mieli podczas turnieju dużo pracy.

Najlepszym zawodnikiem meczu rzadko zostaje ten, kto najdłużej potrafi wytrzymać na dnie basenu.

Dobra wiadomość dla kolegów. Jeżeli komuś podczas tego turnieju zabrakłoby życiodajnego powietrza, wszyscy na pływalni szybko by się o tym dowiedzieli.

Przy dobrej realizacji mecze wyglądają naprawdę efektownie i chociaż ten sport jest w Polsce mało popularny to w imię zasady dzisiaj sport niszowy jutro narodowy jego rozpoznawalność wciąż wzrasta. Być może niedługo gdy padnie propozycja: ej stary chodź na hokej! Więcej osób pomyśli o jego podwodnej odmianie.

Bartek Kucharski

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook