Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Nagrody im. Lecha Bądkowskiego rozdane

Nagrody dla pozarządowych działaczy. W auli liceum ogólnokształcącego nr 1 w Gdańsku po raz XV odbyła się Gala Wręczenia Nagród Im. Lecha Bądkowskiego oraz wyróżnień grupy EDF Podaj dalej ciepło i ciepło na start.

Gdańskim społecznikiem roku została Małgorzata Biernat, wśród młodych wyróżniono Jana Peruckiego. Nagrodę w kategorii organizacji pozarządowych otrzymało natomiast towarzystwo opieki nad ociemniałymi, którego działacze wiedzą już jak spożytkować otrzymane środki finansowe.

 

Działalność społeczna jest wartością, którą szczególnie docenia partner gali wręczenia nagród im. Lecha Bądkowkiego, grupa EDF. Wyróżnienie Podaj dalej ciepło zostało przyznane organizacjom pozarządowym, wykorzystującym ciepło sieciowe w swojej działalności. Ma to pomóc w refundacji kosztów za ogrzewanie. Natomiast nagroda ciepło na start to konkurs, który ma wspierać organizacje pozarządowe działające w obszarze ekonomii społecznej i stawiające na rozwój. Wśród laureatów znalazło się Centrum Pomocowe Caritasu, którego działalność jest wielowymiarowa. W ramach centrum działa również zakład opieki leczniczej. Grupa EDF doceniła także działania Fundacji Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Forum co dla tej organizacji jest bardzo ważne.

 

Organizacji pozarządowych, które swoją działalnością pomagają w rozwoju społeczeństwa, nigdy nie jest za wiele. Dlatego to ważne, by z roku na rok było ich coraz więcej. O tym, czy ten wzrost postępuje w odpowiednim tempie, będzie można się przekonać podczas przyszłorocznej gali.

Bartek Kucharski

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook