Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar zachwycił publicznoś...

Ludowe tańce, tradycyjne kolędy. Tak wyglądał Koncert Świąteczny, który odbył się na Uniwersytecie Gdańskim. W roli głównej Zespół Pieśni i Tańca JANTAR.

- Taniec to wielka radość; cieszymy się, że właśnie w taki sposób możemy kultywować polską tradycję - mówi Paulina Szymańska, kierownik organizacyjny ZPiT UG JANTAR.

Tego wieczoru swoje pięć minut mieli także najmłodsi członkowie zespołu. I chociaż na scenie stawiają dopiero pierwsze kroki, wkrótce będą tańczyć tak samo jak ich starsi koledzy. A ci od kilkudziesięciu lat pokazują, że folklor nigdy nie wychodzi z mody.

- Przygodę z zespołem rozpocząłem na początku studiów na Uniwersytecie Gdańskim i tak mnie to jakoś wciągnęło - mówi Jacek Piątek, instruktor tańca ZPiT UG Jantar.

Ciężka praca się opłaca

Zespół ma na swoim koncie wiele nagród, m.in. te na festiwalach w Hiszpanii, Francji oraz Turcji. Zatem nic dziwnego, że tych artystów po prostu chce się oglądać.

Najbliższa okazja, aby dołączyć do zespołu, będzie już w przyszłym miesiącu podczas zimowego naboru. W tym roku JANTAR obchodzi swoje 45-lecie. Główne uroczystości zaplanowano na listopad.

Patrycja Cybulska

  • Gość29.01.2015, godz. 21:36
    Świetny zespół ,brawo!
  • Gość05.03.2015, godz. 19:59
    Bylo milo! Pozdro dla Pauliny !!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook