Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Zatoka pełna kobiet

Kobiety kobietom. W Sopocie po raz czwarty odbył się Festiwal Zatoka Kobiet. Tego dnia każda z pań mogła tutaj poczuć się naprawdę wyjątkowo.

- Nasza fundacja składa się z samych bab i tak naprawdę staramy się dać publiczności to, czego same oczekujemy - mówi Karolina Cierniak, prezes Fundacji MCKA Zatoka Sztuki.

Wszystkie panie mogły m.in. posłuchać wykładu o martwieniu się. Ten wewnętrzny niepokój dotyka wiele kobiet. Zdaniem coacha Małgorzaty Marczewskiej, osoby, które ciągle się martwią, są nielubiane. Ale można sobie z tym bardzo szybko poradzić.

- Po prostu trzeba sprawdzić, czy jakieś fakty wskazują na to, że nasze życie jest zagrożone; jeśli tak, to działamy, jeśli nie, to podziwiamy swój dar do pisania scenariuszy, ewentualnie wybieramy trzy najbardziej prawdopodobne - tłumaczy Małgorzata Marczewska, coach.

I po prostu zaczynamy myśleć pozytywnie i się uśmiechać. Wtedy nie tylko czujemy się lepiej, ale też pięknie wyglądamy. A kiedy lata lecą, już przy pierwszych oznakach starzenia warto poddać się zabiegom medycyny estetycznej. Czasu zatrzymać się nie da, lecz po nich będziemy wyglądać młodo na długo, bez sztucznego efektu.

- Można kompleksowo podejść do tematu, bo mamy również w zespole psychodietetyka, więc jeżeli jest problem natury psychologicznej lub dietetycznej, jesteśmy w stanie paniom i panom pomóc - mówi Karolina Sozańska, dyrektor zarządzająca Holistic Clinic Gdynia.

Kobiety vs. mężczyźni

Podczas festiwalu swoje 2. urodziny obchodził także Klub ONA Trójmiasto. Na te spotkania przychodzą kobiety, które chcą rozwijać swoje pasje.

- Bardzo często panie nawet nie wiedzą, ile w nich leży pokładów różnych pomysłów, dlatego organizujemy te warsztaty, i malarskie, i kulinarne, i wiele innych - mówi Małgorzata Parulska z Klubu ONA Trójmiasto.

Uczestniczki tego festiwalu mogły także obejrzeć spektakl "Diwa" i spotkać się z samą Waris Dirie. Nie zabrakło także rozmów o kobietach i mężczyznach.

- Relacje damsko-męskie są czasami trudne, jednak nie możemy bez siebie żyć i obecność mężczyzn wśród kobiet po prostu jest konieczna - mówi Conrado Moreno, konferansjer.

Przez żołądek do serca

A po całym dniu wrażeń, przyszedł czas na rozkosz dla podniebienia. Adriana Marczewska i Vienio przygotowali prawdziwe cuda.

- Taka jest nasza misja, żeby pokazywać, jak można się bawić jedzeniem, wspólnie gotować i ile miłości jest w tym wszystkim - mówi Adriana Marczewska, szefowa kuchni La BlaBla.

A przez żołądek do serca trafić już łatwo.

- Panowie, jak nie umiecie gotować, to esemeska do mnie - ja wszystko wytłumaczę - mówi Vienio, raper.

Kolejna edycja festiwalu odbędzie się w przyszłym roku.

Patrycja Cybulska

  • Tigga15.03.2016, godz. 17:13
    o proszę, festiwal super, oby w przyszłym roku było równie fajnie :)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook