Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Muzyka ci wszystko wybaczy

Znane utwory, których tematem przewodnim jest miłość, zaprezentowali artyści z Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej. Koncert zorganizowany był w ramach "Politechniki Otwartej".

- W repertuarze usłyszymy klimaty wiedeńskie, walce, polki. Poza tym usłyszymy utwór finałowy G.Gershwina, "Amerykanin w Paryżu" - mówi Piotr Jędrzejczyk, dyrygent Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej

W bogatym i zróżnicowanym repertuarze Orkiestry można znaleźć ponad 200 utworów muzyki klasycznej, operetkowej, poważnej, filmowej, musicalowej, a także rozrywkowej kompozytorów polskich oraz zagranicznych.

- Gdyńska Orkiestra Symfoniczna jest orkiestrą społeczną. Zrzesza muzyków w różnym wieku, bardzo młodych i starszych. Teraz obchodzimy 70-lecie, czyli mamy piękny jubileusz i ten koncert rozpoczyna rok koncertowy naszej orkiestry - mówi Justyna Kamińska, prezes Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej

Po raz pierwszy został zarejestrowany przez studentów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Realizują oni pracę magisterską pt. "Eksperymentalne nagranie wideofoniczne zgodne ze standardem MPEG-H".

- Studenci opracują specjalną aplikację, która pozwoli widzowi na dowolny wybór ujęcia wedle upodobań. Oczywiście to ma walory głównie dydaktyczne np. dla studentów szkół muzycznych, którzy chcieliby posłuchać, jak dany instrument brzmi wyciągnięty z całego kontekstu - mówi Michał Lech, organizator.

Szczegóły w materiale.

Martyna Wolak

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook