Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Jazzowa uczta w B90

Jazz w B90. Mury tego klubu gościły już wielu wybitnych muzyków. Tym razem stoczniową halą zawładnęli dwaj wybitni muzycy jazzowi Adam Pierończyk i Miroslav Vitous.

- Przygotowaliśmy głównie materiał z naszej premierowej płyty, która ukazała się kilka miesięcy temu i nazywa się Wings. Jest tam kilka moich kompozycji i jedna kompozycja Miroslava, ale niewykluczone, że pojawią się też nowe, improwizowane utwory - zdradza Adam Pierończyk, muzyk.

Ten koncert był wyjątkowy. Odbył się w ramach cyklu stoczniuj, leżakuj, dokuj.

- To koncerty o spokojniejszym charakterze niż te na scenie głównej. Dlatego ten pomysł z postawieniem sceny na środku klubu i rozstawienie leżaków. To zupełnie nowa forma i jakość odbioru muzyki - tłumaczy Arkadiusz Hronowski z B90

O projekcie tego rodzaju Adam Pierończyk myślał już od dłuższego czasu. Jednak dopiero niedawno, z pomocą Miroslava Vitousa udało mu się go zrealizować.

- jest on oczywiście wybitnym muzykiem, ale dodatkowo jest też ciekawym i miłym człowiekiem. Tak się złożyło, że nastał odpowiedni czas na zrealizowanie tego projektu - dodaje Pierończyk.

Mówi się, iż muzyka łączy pokolenia. Podczas tego koncertu nie było inaczej.

- Mój syn zaczyna od pewnego czasu mi towarzyszyć w tych moich muzycznych eskapadach i to jest fajne, że drugie pokolenie zaczyna również lubić tę muzykę trochę niszową trzeba przyznać, bo nie jest to obecnie muzyka popularna - mówi Grzegorz Jóźwiakowski, miłośnik jazzu.

Kolejny koncert z cyklu Stoczniuj, Leżakuj, Dokuj odbędzie się 20 marca. Wtedy na scenie B90 pojawią się Olo Walicki i Kalle Kalima.

Bartek Kucharski

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook