Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Wielkie sprzątanie Gdańska

Mieszkańcy dzielnic Chełm oraz Ujeścisko-Łostowice zabrali się za wiosenne porządki. W Jarze Wilanowskim dołączył do nich do nich prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

- Wspólnie tutaj sadzimy, uczymy się współpracy i tak trzeba robić co roku - tak powinna wyglądać wiosna, przynajmniej te dwie, trzy soboty w różnych dzielnicach - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Świadomość gdańszczan dotycząca śmieci jest coraz większa. Jednak zdaniem Mieczysława Kotłowskiego, dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, problem tzw. "dzikich wysypisk" nie rozwiąże się sam.

- Problem czystości to nie jest problem ludzi zbierających nieczystości, to jest sprawa ludzi je generujących. Myślę, że należy bardziej postawić na edukację - mówi Mieczysław Kotłowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Dlatego takie akcje są niezbędne. Każdy ochotnik otrzymał worek, rękawice i tak wyposażony mógł zabrać się do pracy. Na wszystkie osoby czekała nagroda, a po sprzątaniu - festyn.

- To podziękowanie ludziom, którzy pozbierają śmieci, za to, że coś zrobili - mówi Marian Menczykowski, przewodniczący zarządu dzielnicy Chełm.

Nie do lasu

Zwyczajne śmieci po prostu wyrzuca się do kosza. Problem pojawia się wtedy, kiedy chcemy pozbyć się czegoś nietypowego. Zamiast takie odpady wywozić do lasu, Zakład Utylizacyjny proponuje inne rozwiązanie.

- Farby, lakiery, odpady budowlane po remoncie, opony, większe śmieci - wszystko to można bezpłatnie u nas zostawić - mówi Wojciech Głuszczak, dyrektor Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcje udało się zebrać kilkadziesiąt worków różnych śmieci. W najbliższą sobotę mieszkańcy Gdańska będą sprzątać m.in. Jasień i okolice Szkoły Podstawowej nr 12.

Patrycja Cybulska

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook